Tablet sayaçları ve sayaç başları

08 Şubat 2018

Tablet sayaçları genellikle farmasötik endüstrisinde kavanozları doğru miktarda hap, tablet veya kapsülle yüksek hızda doldurmak için kullanılır. Bu makinelerin, fazla sayıda hap dağılmasını önlemek için doğru çalışması gerekir.

Her sayaçta kusurlara duyarlı parçalar bulunur

Taşıma hatlarının sonunda, birbirleriyle iletişim kuran iki devre kartı vardır. Kızılötesi LED’ler ve ışığı engelleyen hap, tablet veya kapsül modellerini tanıyan foto diyotlar bu basılı panolara monte edilir. Bu şekilde, haplar çok yüksek bir hızda eksiksiz olarak sayılır. Bununla birlikte, bir süre sonra, LED’ler kararmaya başlar veya devre kartları bükülür ve bu da ışığın nasıl bloke edildiğini bazen yanlış algılamasına neden olur.

UNIS Group, sayaç başlarınızın (önleyici) bakımında sizi destekler:

  • Tüm LED’lerin ve zamana duyarlı diğer bileşenlerin envanterini yapıyor ve değiştiriyoruz.
  • LED’leri birbirleriyle ve foto diyotlarla hizalıyoruz.
  • Elektronik aksamı kalibre edip konumlandırıyoruz ve ışık huzmelerini tam olarak ilgili spesifikasyonlara göre foto diyotlarla hizalıyoruz.
  • Özel olarak geliştirilen test tasarımımız, onarılmış sayaç başlarının işlevlerinin tam olarak test edilmesini sağlar ve böylece tablet sayacınıza yeniden yüklendiğinde kesin olarak doğru sayımlar yapılır.
  • Yapılan onarımlar için 1 yıl garanti alacaksınız.
  • Yıllar içerisinde modası geçmiş parçalar veya artık üretilmeyen parçalar dahil olmak üzere 1.000.000’un üzerinde bileşene sahibiz. Bu, sayacınızı uzun yıllar için yenilememize ve onarmamıza olanak sağlar.

İlgileniyor musunuz?

Sizin için neler yapabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin ve tüm imkanları sorun.